Ceny emisních povolenek letí vzhůru. Jen od počátku roku jejich hodnota vyskočila téměř o 70 procent a jedna se prodává za více než 13 eur. Tolik stály naposled v létě 2011.
"Jde o reakci na nedávno schválenou reformu evropského systému emisního obchodování. Po dobu pěti až šesti let bude nyní na trh přicházet méně povolenek, než je zapotřebí," komentuje situaci Ladislav Kříž, mluvčí společnosti ČEZ. Ta je jedním z největších uživatelů povolenek a zároveň největším obchodníkem s těmito nástroji v Česku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












