Pouhých pár set metrů od její farmy se zvedá jedna z dominant adršpašské krajiny Křížový vrch. Zelené koruny stromů na něm sousedí s temně šedými vrcholy pískovcových skal, ze siluety kopce vyčnívá věž příznačně nazvaná Maják. "I kvůli tomuhle výhledu jsem tady," říká Lenka Štíhlová, která se před šesti lety rozhodla pro změnu. Spolu s manželem prodali městský byt, opustili Brno a usídlili se na venkově poblíž Adršpašských skal. Během dalších dvou let si pořídili hospodářství.

"Studovala jsem na střední zemědělské škole, ale oborem jsem se neživila. Starala jsem se o děti, pracovala v půjčovně lyží, dělala s manželem výškové práce. Časem jsme ale začali mít města dost," říká třiatřicetiletá rodačka z Trutnova, která se za manželem, učitelem, odstěhovala do Brna před deseti lety.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.