Stejně postupně a přirozeně jako rodiče učí své děti ohlédnout se na pravou a levou stranu před tím, než přejdou silnici, by je měli vzdělávat i v bezpečném chování na internetu. Už i předškoláci dnes umí používat chytrý telefon, v kyberprostoru jim ale hrozí mnoho nebezpečí. To neznamená, že by lidé měli internet zavrhnout. Při jeho používání musí ovšem používat zdravý rozum. "Je to podobné jako třeba s nožem. Můžete s ním nakrájet maso, namazat chleba, ale také někoho zabít. A když nebudeme nakládat s moderními technologiemi tak, jak bychom měli, můžeme ublížit sobě nebo někomu jinému," říká v rozhovoru Martin Hájek z Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








