Zatímco v sousedním Německu vznikají dvě plnicí stanice na vodík týdně a Londýn nakoupil první vodíkové doubledeckery, v Česku je zatím toto palivo jen zálibou několika málo vědců. "Vodík je dnes médium, které u nás nikdo neřeší, je tu vodíkový pravěk. Ale v zahraničí je to úplně jiný svět," popisoval v nedávném rozhovoru situaci na domácím trhu miliardář Jan Světlík. Jeho společnost Cylinders Holding pro vodík vyvinula speciální vysokotlaké lahve, které ale vyváží hlavně do zahraničí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








