Poprvé od roku 2010 získala maďarská opozice naději. Spojení různorodých stran, jako jsou bývalí komunisté, nacionalistický Jobbik a zelení liberálové, porazilo v nedělních místních volbách vládní Fidesz ve velkých městech. Nejviditelnější je vítězství Gergely Karácsonyho v Budapešti, opozice vyhrála i v Pécsi, Segedínu nebo Miskolci. Opoziční starosty budou mít čtyři z pěti největších maďarských měst.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se