Poprvé od roku 2010 získala maďarská opozice naději. Spojení různorodých stran, jako jsou bývalí komunisté, nacionalistický Jobbik a zelení liberálové, porazilo v nedělních místních volbách vládní Fidesz ve velkých městech. Nejviditelnější je vítězství Gergely Karácsonyho v Budapešti, opozice vyhrála i v Pécsi, Segedínu nebo Miskolci. Opoziční starosty budou mít čtyři z pěti největších maďarských měst.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









