Kdo miluje katastrofické filmy z blízké budoucnosti, toho následný scénář nepřekvapí: umělá inteligence ovládne lidstvo a jediné, o co jí jde, je mu uškodit. Co se týká příspěvku Česka k této budoucnosti, můžeme svět uklidnit. My k tomu, abychom poškozovali lidstvo (zatím tedy obyvatele Česka), žádnou umělou inteligenci nepotřebujeme. Český stát si vystačí s úplně obyčejnými, až hloupými IT systémy, které vysávají miliardy z rozpočtu, aniž by přinášely odpovídající služby, jež by měly lidem především ulehčit práci nebo život.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se