Od 1. září musí školy v případě uzavření kvůli koronavirové nákaze přejít na distanční výuku. Aby byly schopné učit on-line, ministerstvo školství jim pošle 20 tisíc za každého učitele. Příspěvek by měl na základních školách krýt nákup notebooků, výukových softwarů a příslušenství, jako jsou mikrofony či kamera. "Už ale není jasné, zda za ně lze pořídit třeba licence na běžné kancelářské programy nebo posílení wi-fi na škole. Z informací od ministerstva školství to není patrné, doptával jsem se jich a zatím čekám na odpověď," uvádí třeba ředitel ZŠ Solnice na Královéhradecku Lukáš Klapal.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se