Po pravomocném soudním rozhodnutí řeší Praha problém končící sedmi nulami. Bývalý ředitel majetkového odboru Peter Ďurica, který na magistrátu pracoval v éře primátora Pavla Béma (ODS), bude město žádat o vyplacení ušlé mzdy, částka může bez úroků dosáhnout 10 milionů korun. V lednu 2011 ho propustil primátor Bohuslav Svoboda (ODS), soud ale nyní rozhodl, že výpověď nebyla platná. Úředníkovi, který patřil mezi blízké známé odsouzeného podnikatele Romana Janouška, ji magistrát nepředal správně. Svým rozhodnutím vrátil soud Ďuricu na původní místo a umožnil mu žádat o ušlou mzdu.

Radnice reagovala rychle. Ďuricovi předala novou a platnou výpověď. "V přátelském duchu jsme se setkali ohledně řešení pracovněprávních záležitostí," uvedl bez podrobností mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se