Na burze v Hongkongu se včera začalo obchodovat s akciemi společnosti JD Health, což je největší on-line platforma v Číně zaměřená na péči o zdraví. Při debutu akcie odnože čínského e-shopu JD.com vylétly skoro o 56 procent, když během dne přidávaly i 75 procent. V Hongkongu šlo o letos největší primární veřejnou nabídku akcií. Firmě vynesla 3,48 miliardy dolarů a celou ji před startem obchodování ocenila na 29 miliard dolarů. Hodnota JD Health, která se specializuje na on-line zdravotní konzultace a na prodej léků, ale během jediného dne narostla na více než 45 miliard dolarů. Zájmu investorů přispěla i pandemie onemocnění covid-19. Šéf JD Health Sin Li-ťün po slavnostním úderu na gong řekl, že pandemie má na zdravotní péči revoluční dopady. Pacienti i lékaři podle něj nyní ochotněji vyhledávají i nabízejí lékařskou péči přes internet.

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru