Před šesti lety si Miloš Zeman vymyslel vlastní epitaf. "Zde leží člověk, který každého blbce rozzuřil k nepříčetnosti," mělo být vyvedeno ve zlatě na jeho budoucím náhrobku. Tehdy to znělo jako bonmot a leckdo se i zasmál. Leč čas trhnul oponou a smích tuhne. Na přetřes se dostává příčetnost samotného Miloše Zemana.

V Senátu se začíná hovořit o tom, že prezident není schopen vykonávat patřičným způsobem funkci. A měl by o ní, ve shodě s ústavním článkem 66, přijít. Téma otevřel senátor Pavel Fischer a někteří jeho kolegové nejsou myšlence nepřátelští. Může to sice vypadat drsně, ale když si probereme poslední kroky prezidenta, tak se těžko divit, že leckdo nejen ze zákonodárců o jeho příčetnosti pochybuje. Máme tu otevřenou podporu zájmů cizí mocnosti skrze propagaci neschválené vakcíny Sputnik, snahu mluvit premiérovi do toho, kdo má a kdo nemá sedět ve vládě, agresivní výlevy, vulgární vyjadřování, podporu dezinformačních webů... Nic z toho nesvědčí o tom, že by si prezident plně uvědomoval, jaké zemi slouží a jaké jsou mantinely, ve kterých se má a může pohybovat. Senátoři proto mohou dedukovat ztrátu časoprostorové orientace, průvodní znak vážných zdravotních problémů.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.