Před šesti lety si Miloš Zeman vymyslel vlastní epitaf. "Zde leží člověk, který každého blbce rozzuřil k nepříčetnosti," mělo být vyvedeno ve zlatě na jeho budoucím náhrobku. Tehdy to znělo jako bonmot a leckdo se i zasmál. Leč čas trhnul oponou a smích tuhne. Na přetřes se dostává příčetnost samotného Miloše Zemana.

V Senátu se začíná hovořit o tom, že prezident není schopen vykonávat patřičným způsobem funkci. A měl by o ní, ve shodě s ústavním článkem 66, přijít. Téma otevřel senátor Pavel Fischer a někteří jeho kolegové nejsou myšlence nepřátelští. Může to sice vypadat drsně, ale když si probereme poslední kroky prezidenta, tak se těžko divit, že leckdo nejen ze zákonodárců o jeho příčetnosti pochybuje. Máme tu otevřenou podporu zájmů cizí mocnosti skrze propagaci neschválené vakcíny Sputnik, snahu mluvit premiérovi do toho, kdo má a kdo nemá sedět ve vládě, agresivní výlevy, vulgární vyjadřování, podporu dezinformačních webů... Nic z toho nesvědčí o tom, že by si prezident plně uvědomoval, jaké zemi slouží a jaké jsou mantinely, ve kterých se má a může pohybovat. Senátoři proto mohou dedukovat ztrátu časoprostorové orientace, průvodní znak vážných zdravotních problémů.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.