Taky už vám přišel e-mail od šéfa, že „je načase, abychom se všichni zase sešli v práci“? Návrat do kanceláří bude ale po půl roce na home officu disciplína sama o sobě. „Tím, že jsme zůstali dlouho doma, se naše sociální inteligence omezila. Když sociální dovednosti netrénujeme, ztrácíme je,“ varuje psychoterapeut a kouč v oblasti HR Milan Pavlíček.

Rozhovor s ním je úvodem do nového seriálu Hospodářských novin, ve kterém budeme nabízet krátké praktické rady, jak návrat do kanceláří zvládnout v klidu a s noblesou. V pondělí, středu a pátek je najdete na našem webu pod názvem Zpátky v kanclu. Už ve středu se dozvíte, kdy včas zavřít pusu a neunudit své kolegy historkami z lockdownu a také naopak, jak nevypovídané lidi zastavit a poslat za jiným kolegou.

HN: Kdy je v situaci, kdy nejsou ještě zcela otevřené školy a školky, ideální říct zaměstnancům, kteří měli možnost zůstat na home officu, že by se měli vrátit do práce?

To je těžké říct. Máme za sebou poměrně dlouhé období různých uzavření a omezení, bylo by proto dobré, aby návrat do kanceláří byl postupný, a ne ze dne na den.

Firmy by si měly určit přechodné období, kdy kanceláře otevřou pro ty, kteří je potřebují, protože například potřebují přístup k nějakým dokumentům. V druhé fázi by měli mít možnost přijít do kanceláří lidé, kteří do nich chtějí, těší se na kolegy, společný oběd… Mezi těmito fázemi může být třeba 14 dní. A ve třetí fázi už říct, že by bylo fajn, aby se vrátili všichni, pokud to jde. Samozřejmě s ohledem na to, jak se paralelně otevírají další zařízení, jako například školy. 

HN: Na co bychom se měli hlavně připravit?

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.