Největší letošní projekt finanční skupiny PPF, který měl vytvořit nového silného hráče na tuzemském bankovní trhu, narazil. PPF se v úterý nepodařilo prosadit ovládnutí banky Moneta a její spojení s firmami kolem Air Bank. Transakce se některým minoritním akcionářům Monety zdála nevýhodná a příliš drahá.

Úterní valnou hromadou v Praze na Brumlovce vyvrcholil boj o plán, který vedení PPF a Monety spolu ladí s přestávkou už od roku 2018. Tentokrát se k němu vyjednávači z obou stran vrátili v lednu. Od té doby připravovali spojení, jehož záměrem bylo transakcí téměř za 26 miliard korun vytvořit novou bankovní skupinu, která by měla větší úspory z rozsahu a mohla lépe konkurovat velkým bankovním domům.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.