Firma rPET InWaste začne tento měsíc v Rosicích u Brna vyrábět recyklát z použitých a rozdrcených PET lahví. Ten pak znovu využijí výrobci nápojů. „Od začátku července spouštíme zkušební provoz,“ říká jednatel firmy Jiří Hudeček s tím, že plánují vyrábět až 16 tisíc tun recyklátu ročně. Pro rozjezd provozu firma pořídila technologickou linku za 150 milionů korun. Od státu na to v lednu získala investiční pobídku necelých 60 milionů korun.

Hudečkova firma je příkladem menšího podniku s propracovanější výrobou, které chce vláda podle předloni přijaté novely zákona o investičních pobídkách více podporovat. Kabinet zároveň každou podporu musí schválit. Cesta k penězům od státu se tak ztížila takzvaným montovnám, které „jen“ vyráběly. Tyto peníze navíc častěji získávaly zahraniční společnosti.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.