První stát světa, který přijal bitcoin jako oficiální platidlo, chce postavit i první „bitcoinové město“. Prezident Salvadoru Naib Bukele se přitom netají velkými plány. „Město bude mít všechno: obytné čtvrti, obchodní zóny, služby, muzea, zábavu, letiště, přístav, železnici,“ říká muž, který stojí za zavedením bitcoinu zhruba v 6,5milionové středoamerické zemi. Bitcoin City vyroste u sopky Conchagua, aby tak mohlo čerpat geotermální energii, jak pro svůj provoz, tak i pro těžbu nejznámější kryptoměny.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se