V souvislosti s parlamentními volbami v Maďarsku, které se mají konat 3. dubna, se pozornost veřejnosti i kritických médií opět zaměřila na nové mediální akvizice oligarchů blízkých vládnoucí straně Fidesz v čele s premiérem Viktorem Orbánem. Od roku 2010, kdy se Orbán vrátil k moci, přebírají podniky spřátelené s Fideszem v době voleb média, aby potlačily opoziční hlasy a posílily voličskou základnu strany.
Tentokrát však Orbánovy ambice přesahují hranice Maďarska. Většinu zpravodajských médií v Maďarsku už má pod kontrolou, a tak se nyní snaží rozšířit své obchodní impérium do dalších částí Evropy.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








