V souvislosti s parlamentními volbami v Maďarsku, které se mají konat 3. dubna, se pozornost veřejnosti i kritických médií opět zaměřila na nové mediální akvizice oligarchů blízkých vládnoucí straně Fidesz v čele s premiérem Viktorem Orbánem. Od roku 2010, kdy se Orbán vrátil k moci, přebírají podniky spřátelené s Fideszem v době voleb média, aby potlačily opoziční hlasy a posílily voličskou základnu strany.

Tentokrát však Orbánovy ambice přesahují hranice Maďarska. Většinu zpravodajských médií v Maďarsku už má pod kontrolou, a tak se nyní snaží rozšířit své obchodní impérium do dalších částí Evropy.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se