Někdy je lepší u dálnice postavit logistický park než trvat na zachování polí s toxickou půdou i plodinami. Největší logistický developer v Evropě, společnost Panattoni, také tímto tvrzením obhajuje svůj projekt v obci Ostrov u Stříbra na Plzeňsku a obstaral si argument – od Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze si nechal zpracovat rozbor půdy a na ní pěstovaných plodin. „V plodinách jsme zjistili nadlimitní koncentraci olova,“ potvrdil HN vedoucí výzkumu profesor Vladislav Chrastný.

S volnými pozemky pro několik hal dostavby Panattoni Park Stříbro je ale problém. Nacházejí se na orné půdě a krajský úřad se zatím brání jejich vyjmutí ze zemědělského původního fondu, ačkoliv plodiny z těchto polí nejsou podle Chrastného vhodné jako potraviny pro lidi ani zvířata. Olovo, které obsahují, je starou ekologickou zátěží od projíždějících automobilů.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.