Každá generace musí nanovo vést boj dobra a zla. Celý život se člověk učí nevnímat věci jako černobílé, nicméně nyní jsme se dožili situace, kde je zlo jednoznačné. Jen těžko si představit větší a sprostší zlo než to, jakého se Rusko dopouští na Ukrajině – není větší zlo než nápis na kazetové bombě „pro děti“.

Jak je možné, že se před našima očima děje v Rusku to, co se stalo kdysi v nacistickém Německu? Jak je možné, že se země, v níž přece musí žít podobní lidé jako my, najednou propadne do takového zla, do temnoty srovnatelné s těmi nejhoršími říšemi zla, jaké jsme si byli schopni představit, srovnatelné s Mordorem?

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se