O novou várku dotací na energetické úspory budou moci podnikatelé žádat o měsíc později, než avizovalo ministerstvo průmyslu a obchodu. Úřad oddálil spuštění dotační výzvy, skrze niž firmám uhradí část nákladů například na výstavbu fotovoltaických elektráren, tepelná čerpadla nebo na modernizace rozvodů elektřiny, plynu a tepla. Celkem na tyto projekty chystá rozdělit čtyři miliardy korun.

Ministerstvo start výzvy odkládá, protože stále nezískalo souhlas Evropské komise. „Program OP TAK, v jehož rámci bude výzva vypsaná, by měl být schválený v průběhu května. Následně bychom mohli program spustit zhruba v polovině června,“ řekla na konferenci o zlepšování energetické úspornosti budov Jana Bilková z odboru strukturálních fondů ministerstva průmyslu a obchodu. Komise musí program odsouhlasit, protože na něj půjdou peníze z evropských fondů.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.