Ještě na začátku roku patřilo do spádové oblasti Základní školy Na Výsluní v Brandýse nad Labem přes 90 budoucích prvňáčků. Pro školu se 105 místy v prvních třídách to nebyl problém. V době zápisu bylo ale najednou spádových dětí více než 150. Pár týdnů před ním se totiž k trvalému pobytu ve městě přihlásilo na 50 nových dětí. Původní kapacitu školy ředitel Jan Přibyl proto ještě navýšil o deset míst, i tak ale došlo na losování. Dětem se přiřadila čísla a z nich se vybíralo, kdo do školy nastoupí.

„Nakonec se nám ve spolupráci s ostatními školami z města podaří umístit všechny brandýské děti, které tu mají trvalé bydliště. Letos šlo o historicky nejvyšší počet prvňáků, který k nám přišel k zápisu. Dohromady jich bylo včetně nespádových dětí 203,“ vyjmenoval ředitel.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.