Stačilo jen několik týdnů první vlny koronavirové pandemie, aby se ukázalo, že klíčové krajské hygienické stanice jsou zastaralé a dlouhodobě podfinancované. Stát proto na konci loňského roku připravil program, ve kterém mohly na modernizaci čerpat 130 milionů korun. Tři z nich se ale vůbec nezapojily a skoro dvacet milionů z fondů Evropské unie tak zůstalo ležet ladem. Ministerstvo zdravotnictví teď stanicím špatné čerpání vyčítá s tím, že jde o důsledek roztříštěnosti jednotlivých poboček. Samy hygieny se brání, že projekty byly příliš rizikové a na jejich realizaci nebyl čas.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se