Stačilo jen několik týdnů první vlny koronavirové pandemie, aby se ukázalo, že klíčové krajské hygienické stanice jsou zastaralé a dlouhodobě podfinancované. Stát proto na konci loňského roku připravil program, ve kterém mohly na modernizaci čerpat 130 milionů korun. Tři z nich se ale vůbec nezapojily a skoro dvacet milionů z fondů Evropské unie tak zůstalo ležet ladem. Ministerstvo zdravotnictví teď stanicím špatné čerpání vyčítá s tím, že jde o důsledek roztříštěnosti jednotlivých poboček. Samy hygieny se brání, že projekty byly příliš rizikové a na jejich realizaci nebyl čas.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









