Energetický specialista jako pravá ruka architekta a projektanta domu – alespoň tak si malovali zákonodárci legislativu, která od začátku roku zpřísnila požadavky na energetickou náročnost budov. Zatímco ještě před dekádou stačilo pro získání dobrého energetického štítku obehnat starý dům polystyrenem a místo dřevěných oken vsadit ta z bílého plastu, dnes je situace mnohem komplikovanější a pro ty, kdo se rozhodnou stavět, taky značně finančně náročnější.

Od začátku roku stanovuje vyhláška o energetické náročnosti budov přísnější kritéria pro novostavby. Právě jejich energetická náročnost musí být o pětinu nižší ve srovnání s podmínkami, které platily ještě do konce minulého roku. „V současnosti je posuzována nejen absolutní hodnota celkové energie dodané do budovy, ale také to, z jakých zdrojů tato energie pochází, tedy jakou ekologickou stopu jednotlivé využívané zdroje mají,“ vysvětluje Lucie Früblingová ze Státního fondu životního prostředí.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.