Je nepochybné, že Evropané prožívají časy, které budou jednou označované za historické. Mezi milníky, o kterých budou jednou třeba politici a hlavně veteráni evropského energetického průmyslu vyprávět vnoučatům, bude zoufalé a rychlé hledání nových zdrojů ropy a plynu pro evropské země, spojené s urychlenou snahou nahradit tato fosilní paliva něčím levnějším, udržitelnějším a dostupnějším. Izolovat se od ruského plynu a ropy se stalo imperativem morálním, politickým, bezpečnostním, a ve svém důsledku i ekonomickým.

Rychlost, s jakou například Německo sehnalo k pronájmu čtyři plovoucí terminály na zkapalněný plyn a stavby jejich přípojek, byla ještě na počátku letošního února nepředstavitelná. Oprašují se staré plány na plynová a ropná propojení, hledají se technické možnosti, jak zvýšit kapacitu už existujících trubek. Hlavně vnitrozemské státy střední Evropy jako Česko, Slovensko, Rakousko a Maďarsko budou v nejbližší době odkázány na solidaritu a spolupráci dalších členů Evropské unie, kteří mají moře a vhodné přístavy.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.