V posledních týdnech v Evropě nevysychají pouze veletoky jako Rýn, ale rovněž dluhopisové trhy. Z tohoto pohledu jde o nejhorší sucho za nejméně osm let, upozornila agentura Bloomberg. Trh totiž do úterý zažil letos celkově již 32 dnů bez dluhopisové emise – ať už jde o státní, nebo korporátní bondy. U nefinančních společností je situace ještě horší, když bez jakékoliv emise byl trh dokonce 79 dní. Jde o nejhorší výsledky od roku 2014, kdy zpravodajská agentura začala emise sledovat.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se