Realitní skupina Accolade provozuje jeden z dlouhodobě nejvýnosnějších fondů podle žebříčku HN. Jeho dvanáctiměsíční výnosy v loňském roce přesáhly 28 procent a na dvouciferné zhodnocení se může dostat i letos. Aby společnost Accolade dovedla poskytnout investorům atraktivní nabídku, musí se kromě Česka poohlížet i po nemovitostech v zahraničí. Kromě tradičních destinací jako Polsko přitom vstupuje i na českými firmami dosud neprobádaná území.

Už šestý projekt nyní rozjíždí ve Španělsku. U Burgosu postaví zhruba za miliardu korun halu o rozloze 40 tisíc metrů čtverečních pro japonského výrobce pneumatik Bridgestone. Accolade zvažuje, že po dostavbě halu zařadí klasicky do majetku svého fondu. „Aby byl fond dlouhodobě atraktivní i pro velké investory ze Západu, musí mít podíl portfolia na Západě vyšší než dnes,“ říká v rozhovoru pro HN šéf skupiny Milan Kratina.

HN: Španělsko nepatří mezi země, kam by se čeští investoři do komerčních nemovitostí hrnuli. Proč jste si vybrali zrovna tuto destinaci?

Ve Španělsku vidíme velký trh s relativně dostupnou pracovní silou. V regionech, které jsme si vybrali pro své první projekty, je limitovaná konkurence a nízká neobsazenost budov a dostatek lidí. V zemi se nachází dva velmi bohaté regiony – Katalánsko a Baskicko. Možná i proto oba dlouhodobě mluví o autonomii. Když tamní vztahy zploštím na ekonomiku a HDP na hlavu, tak jsou to, společně ještě s Madridem a Navarrou, nejúspěšnější regiony ve Španělsku. Tím pádem tam sídlí spousta našich potenciálních klientů, pro které bychom rádi připravili nové parky.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Přehled realitních fondů v Česku