Rostoucí sazby, velké ztráty, ale zatím jen slabé známky paniky, shrnul list Financial Times dění v ekonomice a na burzách v první části prázdnin. Dva měsíce nato se už známky sílící nervozity až paniky na Wall Street najít dají. Nejdůležitější index S&P 500 klesl v úterý o 4,3 procenta a technologický Nasdaq ve stejný den odepsal přes pět procent. To jsou největší ztráty za poslední dva roky. Neklesaly jen akcie, dolů šla i hodnota zlata, ropy, kryptoměn, ale třeba i dluhopisů. To vše kvůli tomu, že inflace klesla jen o 0,2 procentního bodu na 8,3 procenta. Čekalo se přitom, že tempo růstu cen se od čtyřicetiletého rekordu dosaženého v červnu vzdálí víc.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









