Dosud se věnovala podpoře škol a ředitelů, nyní vystřídá v pozici náměstka na ministerstvu školství bývalého šéfa resortu Roberta Plagu. Martina Běťáková stojí za projektem takzvaného středního článku podpory, který je v pilotním režimu od roku 2021 do roku 2023 a funguje jako „mezistupeň“ mezi školami a ministerstvem. Běťáková je tak „vrbou“ ředitelům na Svitavsku a Semilsku a pokračovat v tom chce i nadále.

„Je pro mě důležité dokončit pilotáž středního článku. To pozice náměstka umožňuje výrazně lépe než pozice ministra, který má jinou agendu. S ministrem jsme se dohodli, že bych měla mít na starosti regionální školství, a střední článek je primárně právě o této podpoře, tak to jde hezky dohromady,“ řekla HN Běťáková, která se jako členka STAN se zkušeností ze škol objevovala mezi možnými kandidáty na post ministryně po rezignaci jejího stranického kolegy Petra Gazdíka.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.