Návod expertů z Národní ekonomické rady vlády (NERV), jak snížit propad státních financí, má nejistý osud. Členové rady ho sice ve středu předložili ministrům, nedozvěděli se však, jak se vláda postaví k seznamu 28 bodů, které mají zemi vyvést z hlubokých deficitů. I proto, že navrhují nepopulární řešení, jako je zvýšení daní, prodloužení věku odchodu do penze nebo zavedení školného na univerzitách.

Někteří členové NERV jsou proto skeptičtí k dalšímu vývoji. A členové vlády odmítají být ohledně schválení jednotlivých bodů konkrétní. „Budeme zvažovat, co je vhodné, proveditelné, a v souvislosti s tím budeme na začátku příštího roku připravovat i revizi programového prohlášení vlády, které vznikalo za úplně jiných podmínek, než v jakých jsme nyní,“ říká premiér Petr Fiala (ODS).

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.