Německo výrazně omezí podporu nákupu elektrických vozů, Švýcarsko zvažuje zákaz jejich provozu v období nedostatku energií… výběr headlinů v řadě médií jako by souzněl s těmi, kdo považují elektromobilitu za vnucené zlo.

Statistická čísla a prognózy na tento rok ovšem hovoří o pravém opaku. Elektrická auta se postupně prosazují, byť velmi pomalu. Některé země sice ustupují od podpory, případně ji snižují, protože zjistily, že jí v případě nákupu luxusních elektrovozů není zapotřebí. Nicméně podpora „běžných“ elektroaut rozhodně neklesá.

Současně se ukazuje, že poptávka po elektrických vozech prudce stoupá a ti, kteří zvažují nákup nového auta, už nyní váhají mezi elektrovozem a autem s hybridním pohonem. Vůz se spalovacím motorem se už v některých zemích postupně stává symbolem chudoby.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.