Skupina Kaprain miliardáře Karla Pražáka finišuje s prodejem poskytovatele internetu a televize Nej.cz. Má jít o jeden z největších prodejů české firmy v letošním roce. Nej.cz dodává internet a televizi téměř do čtvrt milionu domácností. Zisková firma přitáhla řadu zájemců z oblasti telekomunikací, nyní ale podle informací HN z několika na sobě nezávislých zdrojů vyjednává jen s jedním uchazečem.

Favoritem na získání Nej.cz je největší tuzemská investiční skupina PPF, a to přes její koncern Cetin, který vlastní telekomunikační infrastrukturu v České republice, Bulharsku, Maďarsku a Srbsku. Třicetiprocentní podíl ve skupině má singapurský státní fond GIC.

„Od konce loňského roku je tam podepsaná exkluzivita. Nyní tam probíhá due diligence,“ dodává zdroj ze středoevropského trhu fúzí a akvizic. Nečeká, že by se smlouva podepsala dříve než v druhé půlce února. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.