Je večer, venku tma, většina lidí je už na cestě z práce nebo doma. Ze skladu na kraji polských Katovic se ale stále ozývá zvuk popojíždějícího vysokozdvižného vozíku a hovor několika pracovníků. Skladníci na palety rovnají fotovoltaické panely a další vybavení potřebné k instalaci střešních solárních elektráren.

Na několika objemných balících omotaných černou folií je velkými písmeny vyvedeno CZECHY. Polská společnost Columbus Energy teď zrovna připravuje zásilku do Česka – jednu z mnoha. Polsko už má největší solární boom domácích střešních fotovoltaik za sebou, oproti tomu v Česku stále pokračuje. Z trhu se sice ozývají hlasy, že došlo k velkému meziročnímu propadu poptávky, Columbus ale hlásí trvalý růst. Letošní březen je pro něj zatím nejúspěšnější od jeho vstupu na český trh loni v srpnu. A v Česku má ambiciózní plány.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.