S ambiciózní výzvou a kampaní mířenou zejména na státní lesy přichází česká pobočka organizace Greenpeace. Požaduje na ministerstvu zemědělství a největším lesním podniku v zemi, státních Lesích České republiky, aby zastavily kácení veškerých stromů starších 120 let. Podle aktivistů i řady odborníků je dřevo z takových letitých porostů méně kvalitní, zato je mimořádně důležité pro ochranu před změnou klimatu a suchem. Tyto stromy zároveň zaručují přírodní pestrost, když poskytují útočiště například mnoha druhům ptáků či hmyzu. Lidé z Greenpeace ve čtvrtek výzvu odevzdali na ministerstvo zemědělství, k tématu spustili i petici, kterou za první týden podepsalo přes 7400 lidí.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.