Praha a střední Čechy se dlouhodobě potýkají s nedostatkem mateřských škol a chybí kapacity také na základních a středních školách. Horečně se proto hledají vhodné prostory pro nové školy. Se stejnými potížemi se potýkají všechny oblasti kolem velkých měst, kam se lidé stěhují za prací. Více míst v těchto institucích si slibuje ministerstvo školství od novely hygienické vyhlášky, kterou připravuje resort zdravotnictví a jež by měla platit od září. Letošní nedostatek míst na středních školách už tak nový návrh nevyřeší. Podle odborníků je současná vyhláška zastaralá a mnohým zřizovatelům, tedy především obcím, hází klacky pod nohy.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









