Praha a střední Čechy se dlouhodobě potýkají s nedostatkem mateřských škol a chybí kapacity také na základních a středních školách. Horečně se proto hledají vhodné prostory pro nové školy. Se stejnými potížemi se potýkají všechny oblasti kolem velkých měst, kam se lidé stěhují za prací. Více míst v těchto institucích si slibuje ministerstvo školství od novely hygienické vyhlášky, kterou připravuje resort zdravotnictví a jež by měla platit od září. Letošní nedostatek míst na středních školách už tak nový návrh nevyřeší.  Podle odborníků je současná vyhláška zastaralá a mnohým zřizovatelům, tedy především obcím, hází klacky pod nohy. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se