Státní provozovatel přenosové soustavy ČEPS se doposud soustřeďoval hlavně na řízení toků elektřiny. Nově se bude muset seznámit s úplně jinou komoditou. Vláda na svém středečním jednání rozhodla, že právě skrze ČEPS převezme od společnosti RWE šest podzemních plynových zásobníků. Státní podnik ve čtvrtek uvedl, že už s RWE uzavřel kupní smlouvu. Cena transakce: 360 milionů euro (přibližně 8,7 miliardy korun). Transakci ještě musí schválit regulační orgány, dokončena by měla být do konce roku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








