Největší tuzemská banka co do počtu klientů Česká spořitelna se otevírá kryptoměnám. Skrze svůj venture kapitálový program pro start-upy s názvem Seed Starter investuje bezmála 20 milionů korun do česko-slovenské společnosti Blockmate. Ta svým klientům mimo jiné pomáhá s implementací dat z kryptopeněženek a směnáren do mobilních aplikací fintechů či bankovních domů. Česká spořitelna se tak snaží vstoupit do světa digitálních měn, kterým se konzervativní bankovní domy kvůli přísné regulaci dosud bránily. Důvodem je mimo jiné i blížící se regulace v oblasti krypta z dílny Evropské unie s názvem MiCA.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze