Slibem sice nezarmoutíš, ale nesplněným slibem zcela určitě. Přesněji řečeno, nesplněným slibem spolehlivě naštveš. Je to tak banální konstatování, že je s podivem, že ho nechápe česká vláda, ve které sedí šestnáct vysokoškolsky vzdělaných mužů a dvě obdobně graduované ženy.

Stát na důkaz toho, že mu záleží na vzdělání, slíbil učitelům, že budou pobírat sto třicet procent průměrné mzdy v ekonomice. Jenže skutek utek. Už teď je jasné, že v příštím roce to nebude sto třicet, ale jen sto třináct procent. Což znamená, že učitelé sice budou jedinou skupinou státních zaměstnanců, u které platy v příštím roce porostou, ale přijdou oproti slibu v průměru o sedm tisíc.

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak závažné důsledky bude mít nesplnění vládních slibů, pokud jde o vzdělání a mzdy učitelů?
  • Proč je způsob, jakým stát jedná s učiteli, nepřijatelný?
  • Jak mohou situace využít populisté?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se