V tichosti, bez ohlášení či jakéhokoliv upozornění zvýšila Praha 6 cenu za krátkodobé stání. Hodinová sazba se zvedla z dvaceti na padesát korun. Jen tak. Ke zlepšení života místních obyvatel nedošlo ani o korunu.

Praha dodnes, od zavedení parkovacích zón, nemá skutečnou nabídku pro „původní“ Pražany, kteří v hlavním městě mají práci a celou širokou rodinu včetně starých rodičů. Jsou to přitom právě rodilí Pražané, kteří si velmi dobře uvědomují výhody městské dopravy a jsou na ni celoživotně zvyklí.

Vzhledem k nelogičnosti propojení některých částí Prahy (a zákazu jízdy MHD tunelem Blanka) si každý dobře spočítá, zda je ochotný jezdit za starým potřebným rodičem tam a zpátky 128 minut MHD, nebo jen 28 minut autem. Protože týdně jde o úsporu více než jedenácti hodin, tedy víc než jednoho pracovního dne. A přestěhování rodiče blíž také nefunguje, domy pro stárnoucí obyvatele žádnou přednost „místním“ nenabízejí a vzhledem k naprostému nedostatku pečovatelských služeb terénních, ambulantních i pobytových jsou nakonec Pražané rádi, že své blízké nemusí navštěvovat třeba v druhém koutě republiky a mohou dojet „jen“ do jiné čtvrti. A zaplatit tam. Na rozdíl od těch, jejichž rodiny bydlí mimo město a parkují doma na zahradě a nikdo je u toho nefotí, když se rozhodnou přijet blíž, aby vyložili těžký náklad.

Pražští radní, kteří tak rádi mluví o cyklostezkách, krátkých vzdálenostech a fotí se s notebookem v metru (kde se mimochodem ve špičce, tedy při jízdě do a z práce pracovat rozhodně nedá, stejně jako v ostatních dopravních prostředcích), naprosto rezignovali na výstavbu odstavných ploch pro dojíždějící. Dopravní spojení s Prahou je tragické, silnice ze středočeských satelitů naprosto přecpané, to samé platí i pro zbytky volných míst kdesi v polích u konečných stanic metra, jež patří developerům, kteří na nich chystají svoje projekty.

Jednotná pražská „parkovačka“ pro domácí by vůbec nebyla od věci. Ostatně před komunálními volbami o ní politici také rádi mluví, aby na ni okamžitě po svém zvolení zapomněli. Parkování je problém. Spíš než neukáznění řidiči ale za něj mohou radní, kteří si svoje auto parkují bez problémů.