Praha se začíná intenzivně připravovat na možný výpadek hlavních zdrojů pitné vody, tedy zejména dodávek z Želivky.  Za více než tři miliardy korun proto chystá rekonstrukci „vltavské“ vodárny v Podolí. Ta se zatím na zásobování pražské vodovodní sítě podílí jen minimálně. 

„Půjde o zajištění plnohodnotného náhradního zdroje zásobování vodou pro extrémní situace, podobně jako je to v jiných velkých evropských městech,“ říká Pavel Válek, předseda představenstva Pražské vodohospodářské společnosti (PVS). Ta patří městu a celou jeho vodohospodářskou infrastrukturu spravuje.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • – Proč se má oživovat výkon vodárny v pražském Podolí?
  • - Kolik to bude stát?
  • - Co kdyby některý zdroj pitné vody pro Prahu a okolí vypadl?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se