České dráhy řeší problém se svou vlajkovou lodí. Jednotky Pendolino přestanou v polovině srpna jezdit na Slovensko. Důvodem je paradoxně instalace modernějšího evropského zabezpečovače ETCS. S tímto bezpečnostním systémem ho ale zatím slovenské úřady na tamní tratě nevpustí.
Košičan jezdící mezi Prahou a východoslovenským městem je nejvýznamnějším spojem, který Pendolina ČD zajišťují. Jinak se totiž v posledních letech do zahraničí nepodívají. Tyto rychlovlaky, řečeno dobovou terminologií, si přitom ČD na konci 90. let objednaly právě s tím, že budou křižovat střední Evropu. Od srpna budou ale doslova zavřené v Česku.
Co se dočtete dál
- Jak chtějí ČD situaci řešit.
- A co to říká o českém přístupu k ETCS.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









