Vzájemným česko-bavorským debatám dominovalo v uplynulých desetiletích téma sudetských Němců a rychlejšího vlakového propojení Prahy s Mnichovem. U prvního však už emoce na obou stranách opadly a u druhého se i největší optimisté smířili s tím, že nejspíš nikdy nebude. Nyní však mohou sousedské vztahy získat úplně novou dynamiku. Postaral se o to ještě před svou čtvrteční návštěvou Prahy ministerský předseda Bavorska Markus Söder.

Prohlásil, že by chtěl mimo jiné dojednat dodávky elektřiny z českých jaderných elektráren do Bavorska. „Abychom dlouhodobě lépe zabezpečili dodávky elektřiny v Bavorsku, chceme projednat i možnost využití české jaderné energie pro náš trh s elektřinou,“ řekl Söder. A po jednáních s premiérem Petrem Fialou Söder pokračoval. „Rozvoj jaderné energetiky v Česku bude velmi výhodný pro Německo a pro Bavorsko zejména. Chtěli bychom mít privilegované partnerství s Českem a rozšiřovat ho,“ dodal bavorský předseda vlády. 

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak by mohly probíhat dodávky české jaderné elektřiny do Bavorska.
  • Proč Bavorsko českou elektřinu potřebuje.
  • Proč Bavorsko ztrácí na atraktivitě vůči severu Německa.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.