Během pěti sekund přišla španělská – respektive španělsko-portugalská, oba státy jsou po energetické stránce velmi těsně propojeny – elektrická síť o výkon sedmi Temelínů. Tak velký byl výpadek dodávek, k němuž došlo v pondělí kolem poledne a po němž následoval několikahodinový blackout. Blackout, který zřejmě získá označení „první v éře obnovitelných zdrojů“. Už proto je zásadní vědět, co ho způsobilo.
Co se dočtete dál
- Co říká španělský premiér.
- Jak příčiny blackoutu vidí jeho stranická kolegyně řídící „tamní ČEPS“.
- A proč to dohromady není zrovna věrohodné.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








