Blížící se povinnost stejného odměňování v práci. Zajistit ho má evropská Směrnice o transparentnosti odměňování a zaměstnavatelé ji vyhlížejí se stejným nadšením jako aristokracie Velkou francouzskou revoluci.
Jenže, i když už dnes zákoník práce teoreticky zajišťuje všem zaměstnancům stejnou mzdu za stejnou práci, praxe k tomu má daleko. A podle zaměstnavatelů by to tak mělo i zůstat. Bez ohledu na ideál rovnosti.
Čeho se tedy zaměstnavatelé vlastně obávají?
Co se dočtete dál
- Jaké změny přináší implementace evropské směrnice o rovném odměňování?
- Co jí nejvíc vyčítají firmy?
- Jaký dopad bude mít na zaměstnanost?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









