Americká centrální banka koncem října opět (a podruhé v řadě) snížila sazby; ta hlavní se dostala do pásma 3,75–4 %. Jedná se o potřebné „jemné dolaďování“ měnové politiky odůvodnitelné stavem ekonomiky? Nebo jde o úlitbu Donaldu Trumpovi, který již měsíce celkem nevybíravě tlačí na nižší sazby?
Dle mého názoru jde spíše o to druhé. Proč?
Co se dočtete dál
- Proč Fed skutečně snížil sazby?
- Jak se změnil stav amerického trhu práce po zavedení cel a jak ho interpretovat?
- Jak významný je vliv cel na rozpočtové příjmy a co se stane, pokud je Nejvyšší soud zruší?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









