Street Food Festival

Tato tradiční akce s motem "… každý sám za sebe a všichni pro vás…" otevře letošní sezonu 5. července na Nákladovém nádraží Žižkov a je dalším příkladem toho, jak se kulinářská scéna začíná minimálně v Praze měnit. Zatímco na poli "velkých restaurací" se prakticky nic neděje a nové koncepty nebo prostory se otevírají spíše sporadicky, trh s pouličním jídlem roste neuvěřitelně. A vlny v něm probíhají brutálně rychle.

Módní pho vystřídaly módní hamburgery, nyní zas velká renesance čeká hotdogy. O pastrami už se ostatně Gourmetguru zmiňoval. Jakkoli jsou některé momentální trendy komické, Gourmetguru tvrdí, že mají smysl. Ve většině světových měst je pouliční kuchyně jasnou součástí tamní kultury a bývá i zajímavá a pestrá. V Praze to tak není. Pokud to podobné akce dokážou změnit, je to jen dobře. 

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se