Kdo navštívil Spojené státy, asi zažil striktní kontrolu u vchodu do baru, nočního klubu či při koupi lahve alkoholu v supermarketu. A aby se někdo necítil diskriminován, průkaz totožnosti musí předložit každý, kdo nevypadá alespoň na čtyřicet. Zákon je neúprosný, do 21 let nepřipadá popíjení alkoholu v úvahu. Všichni to respektují a podle statistik se mezi americkými dětmi a mládeží pití moc nenosí.
V Česku, kde je ze zákona alkohol vyloučen pro všechny, komu nebylo osmnáct, 98 procent dětí alkohol ochutnalo a dvě třetiny nezletilých se už stihly aspoň jednou opít do němoty. Z čehož také vyplývá, že si pití musely někde pořídit a že jim to až tak velkou práci nedalo.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













