Když se Laura Mitroliosová, tehdejší procesní manažerka Československé obchodní banky, rozhodla po sedmi letech opustit korporátní prostředí, konkrétní vizi budoucnosti neměla. "Už jsem nechtěla trávit čas v práci s minimální pravomocí v rozhodování a přispívat firmám k dalšímu růstu, toužila jsem po smysluplné práci s flexibilním týmem a ve prospěch lidí," vyzdvihuje hlavní důvod svého odchodu.

Poté co se seznámila s ředitelkou Institutu cirkulární ekonomiky, měla Mitroliosová jasno. "Zjistila jsem, že jsem v principech cirkulární ekonomiky byla vychovávána a že je mi to blízké," popisuje dnešní finanční manažerka neziskové organizace, jejíž agendou je snižování produkce odpadů a propagace udržitelného způsobu života. Zajišťuje její finanční stabilitu, vede a motivuje tým, řídí projekty odpadového hospodářství obcí. "Je pro mě důležité, že se v této práci víc realizuji, a cením si jí stejně tak jako lidí, kteří s námi spolupracují a pomáhají nám udělat svět lepším," uzavírá manažerka, která v neziskovce pracuje třetím rokem.

Nedostatek schopnosti nalézt smysl ve svěřených úkolech a činnostech je jeden z nejčastějších důvodů odchodu ze zaměstnání. Zhruba čtvrtina mileniálů podle průzkumu IBM Institute chce, aby jejich práce měla pozitivní dopad na společnost. Chtějí pomáhat řešit společenské problémy a pracovat na tom, co je baví. Loňský průzkum Hospodářských novin přitom ukázal, že víc než polovina českých zaměstnanců nevidí smysl v tom, co v práci dělá.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.