Souboj o dohled nad zásobami vody, její distribucí a správou se v Česku rozhořel naplno. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) přišel s plánem založit takzvaný vodní úřad. V dokumentu, který mají HN k dispozici, ministerstvo zemědělství tento návrh ostře kritizuje a hájí existenci vlastního vodního odboru.

Brabec na konci srpna, kdy vrcholilo úmorné sucho, přišel se strategií soustředit veškerou pravomoc nad vodou, její cenou a spotřebou úplně novému mezioborovému úřadu. Vzorem je již fungující Energetický regulační úřad, řídící veškeré záležitosti kolem energií. Přestože se dvě zainteresovaná ministerstva tvářila, že o návrhu korektně debatují, praxe je jiná.

Na ministerstvu Miroslava Tomana (ČSSD) považují navrhovanou instituci za zbytečnou. "Tématem vzniku úřadu pro vodohospodářské regulace se zabývala už minulá vláda. Na základě výsledků nezávislé studie RIA rozhodla o vzniku odboru dozoru a regulace vodárenství na ministerstvu zemědělství, zcela nového orgánu s požadovanými kompetencemi a úkoly," stojí v textu, který ministerstvo podle dobře informovaného zdroje chystalo k publikaci, ale kvůli vztahům v koalici od ní ustoupilo.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.