Domácnosti v Německu, stejně jako v Česku a dalších evropských zemích, letos čelí prudkému zdražování energií. Náklady na ně Němcům během letošního ledna až září stouply v průměru skoro o pětinu (18,6 procenta). A vlna zdražování podle ekonomů jen tak neopadne. Města a obce v sousední zemi i mnozí politici volají po urychleném zásahu státu hlavně na pomoc domácnostem s nízkými příjmy.

Zdražování energií má výrazné sociální dopady i v Německu, kde je kupní síla domácností mnohem vyšší než v Česku. „Budou-li ceny dále stoupat, pak hrozí, že lidé přestanou podporovat přestavbu energetiky směrem k obnovitelným zdrojům,“ obává se Karen Pittelová z mnichovského Ústavu pro hospodářský výzkum, která se věnuje ekologii.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.