Firmy, které investovaly a podnikají v Rusku, by podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) neměly mít nárok na kompenzace od státu. Řekl to v rozhovoru pro HN.

Stanjura tak reagoval na současnou situaci, kdy všechny evropské země na Rusko kvůli útoku na Ukrajinu uvalily přísné sankce. Očekává se, že to silně zasáhne tamní ekonomiku, takže podnikání v Rusku může být pro některé firmy značně ztrátové. Navíc není vyloučené, že Rusko uvalí jako odpověď protisankce na evropské podniky.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se