Firmy, které investovaly a podnikají v Rusku, by podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) neměly mít nárok na kompenzace od státu. Řekl to v rozhovoru pro HN.
Stanjura tak reagoval na současnou situaci, kdy všechny evropské země na Rusko kvůli útoku na Ukrajinu uvalily přísné sankce. Očekává se, že to silně zasáhne tamní ekonomiku, takže podnikání v Rusku může být pro některé firmy značně ztrátové. Navíc není vyloučené, že Rusko uvalí jako odpověď protisankce na evropské podniky.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










