Geotermální energie, to nejsou jen gejzíry a teplé prameny na Islandu. Velký potenciál jejího využití má i Česko. Teoreticky lze takřka všude z podzemí získávat zemské teplo. Současná energetická krize vede nejen k tomu, že lidé stále více hledí ke slunci a pořizují si fotovoltaické panely, ale dívají se více i pod nohy – do podzemí.

V něm je ukryto obrovské množství tepelné energie, jen je potřeba se k ní provrtat. „Nikdy mi nevolalo tolik lidí jako nyní. Ozývá se nám řada starostů obcí a zajímají se o možnost přechodu na tuto energii. Využití má i pro běžného občana,“ řekl Jan Holeček z České geologické služby.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se