Pětiletý projekt odstřižení od Ruska a dosažení energetické suverenity Česka, jak ho ve středu ve svém proslovu nastínil Petr Fiala, je správný plán. Vláda záslužně chystá nové přepravní trasy a podepisuje nové smlouvy pro dodávky plynu a ropy, abychom se mohli od Ruska co nejdříve odstřihnout, protože obě fosilní paliva ještě nějaký čas potřebovat budeme. A je také dobře, že premiér upozornil, že cesta k energetické soběstačnosti bude pracná, ale že se bohatě vyplatí, protože jde o investici do naší budoucnosti, energetické suverenity země.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se